Skipark Kojšovská hoľa

 

Skipark Kojšovská hoľa

Neďaleko Košíc (25 km) sa nachádza v zime aj v lete vyhľadávané stredisko Kojšovská hoľa (1246 m), ktoré ponúka výborné podmienky najmä pre lyžovanie, ale aj pre turistické vyžitie.

Začiatočníci, stredne pokročilí i fajnšmekri dobrej lyžovačky, či jazdy na snowboarde si v tejto lokalite môžu s chuti zalyžovať.

Návštevníkom tohto čarokrásneho kúta Slovenska sa núka zaujímavý pohľad na panorámu Vysokých a Nízkych Tatier, spestrením sú hrebeňové túry, či vychádzky do neďalekých dolín a po okolitých vrchoch.

K turisticky atraktívnym trasám patrí prechod magistrálou na Prednú holicu, k chate Lajoška a k chate na Jahodnej. Okrem milovníkov bežeckého lyžovania a turistiky v najširšom ponímaní si môžu prísť na svoje najmä zjazdoví lyžiari, ktorým slúžia moderné dopravné zariadenia ( trojsedačková lanovka a vleky) s celkovou prepravnou kapacitou cca 4700 os./hod. Pre vyznavačov tohto pekného odvetvia športu sú k dispozícii obyčajne od polovice decembra do konca marca upravené zjazdovky rôznych stupňov obťažnosti. Pri priaznivých snehových podmienkach i využití umelého zasnežovania sa však sezóna ešte nekončí !

*** Pridaj hodnotenie/komentár k športovému centru ***

Kontaktné údaje:

adresa Adresa:

Lyžiarske stredisko
Skipark Kojšovská hoľa

telefón Telefón:

055/ 799 55 78

email Email:

skiparkerika@skiparkerika.sk

web Web:

www.skiparkerika.sk/

mapa Mapa:

Pozri mapu

Fotografie:

Skipark Kojšovská hoľa
Skipark Kojšovská hoľa
Skipark Kojšovská hoľa
 

Športové aktivity: Lyžovanie Lyžovanie
Lokalita: Košický kraj

Pohľad z vtáčej perspektívy

 

Šport: Lyžovanie

 

Lyžovanie

Trojsedačková lanovka a lyžiarske vleky premávajú v zimnej sezóne za priaznivých snehových podmienok denne od 9.00 - 15.00 hod., resp. do 16.00 hod. Cenovo výhodné cestovné lístky si možno zakúpiť v centrálnej pokladni pri nástupnej stanici trojsedačkovej lanovky. Umelé zasnežovanie je prevádzané v dĺžke 1000 m.

V súlade s medzinárodnými pravidlami sú označené informačnými kruhovými značkami (príkazové, zákazové) a farebne podľa stupňa obťažnosti. Zjazdové trate: ťažká - čierna, stredne ťažká - červená, ľahká - modrá. Bežecké trate (2 a 5 km) vedú magistrálou po existujúcich chodníkoch a lesných cestách: Prístup do oblasti je z Poproča, Medzeva, Štósu, Prakoviec, Gelnice, Kojšova, Opátky, Hyľova a Zlatej Idky. Cesta Hrdinov SNP patrí k typickým hrebeňovkám. Na východ smeruje popri Kojšovskej holi a cez Prednú holicu až na Jahodnú po červenej značke, do Gelnice cez Perlovú dolinu je trasa orientovaná po žltej a modrej značke.

Cenník:

Aktuálny cenník si overte v športovom centre!

Otváracie hodiny:

Otvorené od decembra do marca.

Pondelok:08:00 - 16:00
Utorok:08:00 - 16:00
Streda:08:00 - 16:00
Štvrtok:08:00 - 16:00
Piatok:08:00 - 16:00
Sobota:08:00 - 16:00
Nedeľa:08:00 - 16:00

Aktuálne otváracie hodiny si overte v športovom centre!

Pridaj hodnotenie a komentár k športovému centru


*

*

*
Kontrola

Odporúčame pozrieť aj tieto športové centrá:

Vyhľadávanie

Najnovšie športoviská

Správy zo športu