Monty Ranč Nitrianske Pravno

Hodnotenie: 10/10Hodnotenie: 10/10Hodnotenie: 10/10

Monty Ranč Nitrianske Pravno

Pozývame Vás do rázovitej podhorskej obce Vyšehradné, časť Nitrianske Pravno. Obec leží na strednom Slovensku v okrese Prievidza, na hranici dvoch územných oblastí Hornej Nitry a Turca. Patrí medzi historicky najcennejšie lokality Prievidzského okresu. Nachádza sa 16 km severne od Bojníc a 11 km západne od Turčianskych Teplíc. Na sever sa rozlieha prekrásna prírodná scenéria Malej Fatry. Územie predstavuje časť zachovalých lesných spoločenstiev a je mimoriadne bohaté na výskyt chránených, vzácnych a charakteristických druhov fauny a flóry. Na našich jazdách nie je problémom stretnúť jeleniu, či srnčiu zver ba i medveďa hnedého.

*** Pridaj hodnotenie/komentár k športovému centru ***

Kontaktné údaje:

adresa Adresa:

Katarína Rovná
Vyšehradné 885/32
972 13 Nitrianske Pravno

telefón Telefón:

0905 454508
0905 453830

email Email:

monty-ranc@stonline.sk

web Web:

www.montyranc.sk

mapa Mapa:

Pozri mapu

Fotografie:

Monty Ranč Nitrianske Pravno
 

Športové aktivity: Jazdectvo Jazdectvo
Lokalita: Nitriansky kraj

Pohľad z vtáčej perspektívy

 

Šport: Jazdectvo

 

Jazdectvo

Základy jazdy

Základy jazdenia pre začiatočníkov, jazdy pre pokročilých ponúkame celoročne, počas letných prázdnin prevádzkujeme navyše prázdniny v sedle pre deti a mládež, formou letného tábora. Jazdy sa vedú spôsobom prirodzeného jazdenia, prirodzenej komunikácie s koňom a neskôr sú adepti vedení podľa svojich požiadaviek, buď klasickým anglickým štýlom, alebo štýlom western. Vychádzky do prírody začiatočníci absolvujú vo western sedlách, ktoré sú bezpečnejšie, vďaka čomu môžu pohodlne vychutnať krásy prírody.

Privátne ustajnenie koní

U nás si môžete ustajniť svojho miláčika v priestranných boxoch, s možnosťou rozsiahlych výbehov a zelenej pastvy. Kvalita pastvy je podmienená pôdou, ktorá v tejto oblasti obsahuje dostatok vápnika, fosforu aj stopových prvkov. Botanická štruktúra porastu obsahuje úmerný podiel motýľokvetých rastlín. Pomer bielkovín a štruktúrových jednotiek je 1:4. Táto lokalita je svojou polohou, pôdnym zložením a porastom vhodná pre pastevný odchov koní a žriebät. Seno je taktiež dorábané v tejto oblasti. O Vášho koňa bude kvalifikovane postarané. V cene za ustajnenie je krmná dávka, ustajnenie, pastva, korektúra kopýt. Možnosť dojednať základný výcvik, opohybovanie koňa. Neposkytujeme skokový a dostihový tréning.

Dovolenka v sedle

Ponúkame Vám pobyty, počas ktorých sa môžete presvedčiť, že najkrajší pohľad na svet je z chrbta koňa pri jazdeckej turistike. Môžete ďalej využiť možnosti turistiky a kúpania sa. Ponúkame zvlášť tábory pre rodiny s deťmi a detské pobytové tábory. O program výučby jazdenia a Vašu bezpečnosť sa budú starať kvalifikovaní rančeri, animátori, sprievodcovia. Ich dlhoročné skúsenosti sú zárukou Vašej spokojnosti.

Víkendové pobyty

Najmä školám je určená ponuka víkendových pobytov pre zájazdy spojené s jazdením na koni a ukážkami westernového jazdeckého výcviku. Výlet na konskom chrbte do nádhernej prírody Malej Fatry Vám iste pripomenie nádherné časy divokého západu. Víkend začína ubytovaním v Gazdovskom dome, večerou a večerným táborákom. V sobotu dopoludnia, po raňajkách, si prehliadnete konské stajne. Potom sa zúčastníte vystúpenia westernových jazdcov, aby ste si to potom mohli sami skúsiť. Po obede sa znovu povozíte na koníkoch. Večer je pre Vás pripravené opekanie a grilovanie. V nedeľu dopoludnia výlet do prírody. Podujatie končí na obed.

Detský tábor koníčky a koniny

Detský tábor je plný jazdy na koňoch, starostlivosť o kone na ranči, veselé koniny Alex rallye, Bari párty, guláš piknik, nočná hra „Čierny mustang“, výroba jazdeckých suvenírov, stavba totemov, základy táborenia, pomocné práce na ranči. Na 20 jazdcov 2 animátori, zdravotník, 2 inštruktori na kone, v jazdiarni 6 koní.

Víkendové putovanie v sedle

Pre tých, ktorí vedia jazdiť, sme pripravili jazdu v sedle po lesoch a dolinách Malej Fatry. Našimi najobľúbenejšími cieľmi výletov sú Hadviga, Brieštie, Vrícko, Čičmany, Kláštor pod Znievom, ... Spôsob trail ride sa osobne dohodne podľa Vašej náročnosti. Od jednoduchého putovania s voľným táborením v prírode a večerným posedením pri ohni, až po dokonale zabezpečené putovanie so servisným vozidlom, nocľahmi v dobrých hoteloch, večernými posedeniami vo vínnych pivniciach a pod. Privítame aj vlastníkov koní, ktorí chcú nazbierať; skúsenosti v jazdeckej turistike s vlastným koníkom v skupine vedenej skúseným sprievodcom.

Skúšky zručnosti

Ako na správnom ranči, nájdete tu aj pár kusov dobytka. venujeme sa výkrmovému odchovu HD a beztrhovej produkcii mlieka. V lete po pastvinách pobehujú teliatka so starostlivými mamami. A kto chce, môže si vyskúšať prácu cowboyov - zaháňať dobytok na koni, oddeľovanie jednotlivca od stáda či odchyt dobytka do lasa a to všetko v sedle. Určite je to zaujímavé a vzrušujúce.

Otváracie hodiny:

Otvorené od januára do decembra.

Aktuálne otváracie hodiny si overte v športovom centre!

Fotografie:

Monty Ranč Nitrianske Pravno
Monty Ranč Nitrianske Pravno
 

Pridaj hodnotenie a komentár k športovému centru


*

*

*
Kontrola

Zatial som o Vasom ranci len pocula a to len samu chvalu a preto som sa rozhodla prihlasit moju 11 rocnu dceru na letny prazdninovy pobyt na Vasom ranci, pretoze raz zazit je viac ako sto raz pocut.

Pridané 10. apríla 2013 | Zlata Blaskova

Hodnotenie: Hodnotenie 10/10Hodnotenie 10/10Hodnotenie 10/10Hodnotenie 10/10Hodnotenie 10/10Hodnotenie 10/10Hodnotenie 10/10Hodnotenie 10/10Hodnotenie 10/10Hodnotenie 10/10 10 bodov hehe zase ja,.aj then komentar pod thymto je moj,..:DD ale už staršii:DDnom thak že,.čo by som mohla dodat,.thento rančiik,.resp "tábor" je uplne popchi,..že Pawla:))s Pawlou sme tham zažili najkrajšie spoločné zažitky,.ako napr. páásenie kráw:D že Pawla,.a pak sme tham aj našli dwojničku Bratislawskej jažteričky:DD ale,.že je tham proste uuplnee haluzne,.aa ked je thak ete s nami aj nasa tyger mamička,.že lienkaLenka:DD oo rok sme zase s5..uu wáás:D že Pawla,.a Lenka:)))

Pridané 20. januára 2009 | MiselQaa "KURA" :DD

Hodnotenie: Hodnotenie 9/10Hodnotenie 9/10Hodnotenie 9/10Hodnotenie 9/10Hodnotenie 9/10Hodnotenie 9/10Hodnotenie 9/10Hodnotenie 9/10Hodnotenie 9/10Hodnotenie 9/10 9 bodov

a, že tento tááborik ja upne cool,..najlepšia je nočny hra:DD ta je dosť hesta,..halvne ked ma Robko stale posiela samu,..mno s PAwlou,..až raz,..

a že ked sme s m.KAtkou a, že s Lenkou tak sme uplne a ete s PAwlou,..sry Pawla,..že som ta skoro zabudla:DDtáák sme uplne hustééé:))

Pridané 12. novembra 2008 | že,..kura..BA

monty ranc je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eer!!

Pridané 7. októbra 2008 | katka

Odporúčame pozrieť aj tieto športové centrá:

Vyhľadávanie

Najnovšie športoviská

Správy zo športu